هجوم شبانه مردم به صرافی‌ها برای فروش دلار + تصاویر

اقتصاد ایران - فرازنیوز: ریزش قیمت ارز که از صبح امروز آغاز شده همچنان ادامه دارد و کارشناسان معتقدند اگر عرضه متوقف نشود، قیمت دلار می‌شکند.
کد مطلب: 63322| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۰ ۰:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
هجوم شبانه مردم به صرافی‌ها برای فروش دلار + تصاویر

به گزارش فرازنیوز، در حال حاضر قیمت دلار در بازار وارد کانال 13هزار تومان شده است و لحظه به لحظه از قیمت آن کاسته می شود.

 
براساس گزارش از یک صرافی در تهران قیمت دلار به 11هزار تومان هم رسیده است.
 
بر اساس گزارش خبر آنلاین از میدان فردوسی تهران "مردم حاضر به فروش دلار خود به کمتر از ۱۴ هزار تومان نیستند و دلالان هم بیش از 12هزار تا ۱۳ هزار حاضر به خرید نیستند."
 
از تبریز هم خبر می رسد که بیشتر دلالان فعلا قصد خرید ندارند و همه فروشندگان منتظر فروش دلارهای خود با قیمت های بسیار پایین و 14500 تومان و حتی 14 هزار تومان هستند.
 
برخی دلالان نیز از کاهش قیمت تا 10هزار تومان سخن می گویند.
 
محمود صدری روزنامه نگار و تحلیلگر مسائل اقتصادی علل کاهش قیمت دلار را در سه موضوع می داند:
"1- پایبندی (ولو ناقص) بانک مرکزی به قیمت بازار و تن ندادن به رانت‌های بیشتر،
2- اشباع طبیعی تقاضا و کم شدن فاصله قیمت‌های رسمی و غیررسمی و تمایل بازار به یکپارچگی قیمتی،
 
3- تمایل به بازارهای جدید به‌ویژه بازار سرمایه (بورس)."
 
در همین حال هشتگ "سقوط دلار" در فضای مجازی داغ شده است و مردم در این باره نظرات خود را بیان می کنند.
 
تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نشان می دهد ده ها نفر در شهر های مختلف در مقابل صرافی ها صف بسته اند تا دلار خود را به فروش برسانند.
 


مردم برای فروش ارز صف کشیدند

مدیر یکی از صرافی‌های فردوسی گفت: مردم برای فروش ارز‌های خود پشت درب صرافی صف کشیدند، اما خریداری رسمی برای آنان وجود نداشت و معاملات کمی انجام شد.

وی افزود: پیش بینی می‌شود فردا این روند کاهش قیمت ادامه داشته و اگر عرضه به حد کافی به بازار صورت گیرد، شاهد شکست قیمت دلار در روز‌های آینده خواهیم بود.

رئیس سابق شورای عالی کانون صرافان در واکنش به کاهش ۳ هزار تومانی دلار اظهار کرد: یکی از مولفه‌های بازار ارز، رفتار خریداران ارز است به طوری که با افزایش قیمت‌ها همه خریدار می‌شوند و با کاهش اندک نرخ، به سرعت فروشنده ارز می‌شوند و در روز‌های اخیر و امروز عرضه ارز در بازار افزایش یافته و بسیاری از افرادی که ارز خریده بودند، عرضه کننده شدند و این بر افت قیمت‌ها تاثیر داشته است.


ده‌ها میلیارد دلار دست مردم است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است اگر یک پنجم دلار‌هایی را که مردم نگه می‌دارند به بازار بیاید قیمت ارز شکسته می‌شود.

فلاحت پیشه در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به میزان دلار در خانه‌ها اظهار داشت: میانگین دلاری که در دست مردم ایران وجود دارد نسبت به شاخص جهانی دلار در کشور‌های غیر دلاری بالاتر است، یعنی ۱۰‌ها میلیارد دلار دست مردم است.


بازار فروش ارز در شبکه‌های اجتماعی داغ است

گفتنی است تنور داغ فروش ارز به مرحله شبانه خود رسیده به طوریکه دلالان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی دلار را به قیمت ۱۲۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند و بیشترین قیمت برای فروش به مرز ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

البته در ماه‌های اخیر جریان بازار ارز نشان داده است که از منطقی پیروی نکرده و نمی‌توان تغییرات آن را به دلیل اجرای سیاست‌های پایه‌ای دانست، چرا که اگر این طور بود می‌توانست در هفته پیش که هیجان و التهاب بازار قابل پیش‌بینی بود این اقدامات را انجام داد تا شاهد دلار ۲۱ هزار تومانی نباشیم.

 

 

کد مطلب: 63322| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۷/۱۰ ۰:۵۶:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 26, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.