دلار وارد کانال ۹ هزاری شد

اقتصاد ایران - فرازنیوز: دلار در بازار آزاد وارد کانال ۹ هزار تومان شده است؛ ریزش شدید قیمتی در روز‌های اخیر موجب تشکیل صف‌های طولانی مقابل صرافی‌های بانکی شده است.
کد مطلب: 65098| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۱ ۱۹:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
دلار وارد کانال ۹ هزاری شد

به گزارش فرازنیوز، سیر نزولی قمیت‌ها در بازار ارز که از چند روز قبل شدت گرفته موجب شد تا امروز بار دیگر دلار وارد کانال ۹ هزار تومان شود.

این درحالی است که خبری از خرید‌های هیجانی در بازار ارز نیست و طبق اذعان صراف‌های حاضر در خیابان فردوسی، فقط کسانی که خرید ضروری دارند الان نسبت به خرید اقدام می‌کنند.

فعالان بازار می‌گویند: خرید و فروش الان در خیابان فردوسی و در بازار آزاد خیلی کم انجام می‌شود.

البته فروشنده‌های ارز اینبار به جای مراجعه به دلال‌ها و صرافی‌های آزاد، به صرافی‌های بانکی مراجعه کرده و با حضور در صف‌های طولانی مقابل این صرافی‌ها قصد فروش ارز‌های خود را دارند.

دلار ۹ هزاری شد

علت مراجعه مردم به صرافی‌های دولتی به جای دلال‌ها و صرافی‌ها آزاد این است که هم اکنون قیمت خرید دلار در صرافی‌های دولتی بالاتر از بازار آزاد است و از همین رو مردم می‌توانند ارز‌های خود را با ارائه کارت ملی و حداکثر تا ۱۰ دلار به این صرافی‌ها با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰ تومان بفروشند.

فعالان بازار معتقدند: بازار ساز توانسته با کنترل کامل و کاهشی کردن روند بازار ارز، فروشندگان دلار را به سمت خود جذب کند و از این طریق احتمالاً حجم زیادی از دلار‌های خانگی در اختیار بانک مرکزی قرار خواهد گرفت.

صراف‌ها از مهمترین دلایل ریزش قیمت‌ها در بازار ارز را سیاست‌های اخیر بانک مرکزی می‌دانند و معتقدند محدودیت چک‌های تضمینی و تراکنش‌های بانکی موجب شده تا دلال‌های بزرگ برای خرید‌های سنگین، با مشکل مواجه شوند و از همین رو دیگر این افراد نمی‌توانند به راحتی خرید و فروش‌های بالا داشته باشند.

درحالی دلار در بازار آزاد هم اکنون با قیمت ۹۹۰۰ تومان فروخته می‌شود که در صرافی‌های دولتی قیمت فروش دلار ۱۰۱۰۰ تومان اعلام شده است.

احتمالاً تا دقایقی دیگر صرافی‌های دولتی نیز نسبت به کاهش نرخ خرید و فروش ارز‌ها اقدام خواهند کرد؛ مدتی است که در بازار آزاد قیمت‌ها کمتر از صرافی‌های دولتی است.

کد مطلب: 65098| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۹/۲۱ ۱۹:۵۱:۱۰| نسخه چاپی
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 26, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.