جزئیاتی از شام آخر کی‌روش با جواد نکونام

ایران - فرازنیوز: کاپیتان سابق تیم‌ملی به بدرقه سرمربی پرتغالی رفت و با واکنش احساسی او مواجه شد.
کد مطلب: 65717| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ ۱۴:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
جزئیاتی از شام آخر کی‌روش با جواد نکونام

شکست تیم ملی ایران مقابل ژاپن به معنای حذف تیم ملی ایران از جام ملت ها و البته خداحافظی کارلوس کی روش بود. سرمربی پرتغالی پس از صد بازی از هدایت تیم ملی کناره‌گیری کرد. در شرایطی که بسیاری از بازیکنان سابق تیم ملی که با کی روش کار کرده بودند حتی واکنشی به خداحافظی او نداشتند، جواد نکونام به دیدار سرمربی پرتغالی رفت.

 

جواد نکونام که پس از اتفاقات اردوی امارات از کنار تیم‌ملی جدا شد و توانست تبدیل به یکی از پدیده‌های جوان مربیگری در فوتبال ایران شود، بر خلاف دیگرانی که در تیم‌ملی به میل خودشان نماندند یا بر سر مسائلی چون پاداش‌ها به مشکل خوردند، کلامی علیه کادرفنی موضع اوپوزیسیونی نگرفت. او البته انتقادها یا گلایه‌هایش را مطرح کرد اما وارد این دو قطبی تخریب یا تمجید نشد تا سرمربی پرتغالی دوباره خودش شروع به تحسین چنین کاپیتانی کند.

 

کی روش که جواد را از ترکیب تیم ملی به مرور کنار گذاشته بود، از دیدن او احساساتی شد و چند ساعت با او صحبت کرد. او در بخشی از صحبت های پایانی‌اش با نکونام از او تشکر کرد که برای بدرقه به دیدار او آمده است. با این حال کی روش حرف جالبی هم به سرمربی سابق نساجی زد. او به نکونام گفت این آخرین دیدار آنان نخواهد بود و به زودی آن ها دوباره یکدیگر را ملاقات خواهند کرد.

 

جزئیاتی از شام آخر کی‌روش با جواد نکونام

 

کارلوس کی‌روش در این ملاقات وقتی اتفاقات گذشته را مرور می‌کرد ، بغض کرده بود و البته نکات فنی زیادی را برای نکونام درباره اینکه چطور بتواند بازیکنانش را پیش ببرد تعریف کرد. او سال‌ها قبل به دستیاران و کاپیتان های تیمش که می‌توانستند یا علاقه به مربیگری داشتند گفته بود تیم ملی مثل یک مدرسه عالی مربیگری است و فرصت درس گرفتن را از دست ندهید.

 

این دیدار شب آخری بقدری برای کی‌روش جذاب شده بود که او درباره اش در لحظه ترک ایران گفت:«یک نفر هست که باید از او تشکر کنم. کاپیتان جواد که شب آخر به دیدنم آمد.»

 

دیدار نکونام با کی روش در شرایطی رخ می دهد که خیلی از بازیکنانی که از سرمربی پرتغالی حمایت کرده بودند، اشتیاقی به بدرقه او نداشتند. با این حال کی روش هم که از دیدار با کاپیتان سابق تیم ملی ایران ذوق زده شده بود، از خاطراتش با او در تیم ملی صحبت کرد. سرمربی پرتغالی ساعاتی پیش ایران را ترک کرد.

کد مطلب: 65717| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۲ ۱۴:۲۴:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.