پور کیانی در نشست خبری عنوان کرد؛

بیمه ایران طلبکار است/۱۰۰۰میلیارد تومان بدهی بنیاد شهید/۱۵۰۰ میلیارد بدهی سایپا

بانک و بیمه - فرازنیوز :رئیس کل بیمه ایران با اشاره به طلب بالای این شرکت از برخی از نهادها، گفت: بنیاد شهید هزار میلیارد تومان به بیمه ایران بدهی دارد.
کد مطلب: 65760| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ ۱۵:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
بیمه ایران طلبکار است/۱۰۰۰میلیارد تومان بدهی بنیاد شهید/۱۵۰۰ میلیارد بدهی سایپا
به گزارش "فرازنیوز"  محسن پور کیانی امروز (سه‌شنبه) در نشستی خبری درباره احتمال تغییر حداقل سهم بیمه‌ها نزد بانک‌ها با توجه به شرایط تورمی در اقتصاد اظهار کرد: این سهم طبق آئین‌نامه باید ۳۰ درصد باشد. باتوجه به شرایط تورمی باید به سمت سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مولد مانند بورس و املاک برویم. قصد داریم بخشی از املاک بیمه ایران در حوزه‌های مشارکتی سرمایه‌گذاری کنیم و بخش دیگر املاک بیمه ایران را هم به فروش برسانیم.
 
او همچنین به یکی از ساختمان‌های اداری - تجاری این شرکت هم اشاره کرد و گفت: این ساختمان که در تهران است یکی از سرمایه‌گذاری‌های اصلی بیمه ایران و یکی از محل‌های اصلی جبران زیان انباشته است.
 
بدهی ۱۵۰۰ میلیاردی سایپا به صنعت بیمه
 
پور کیانی همچنین به بنیاد شهید و وزارت آموزش و پرورش به عنوان دو بدهکار اصلی شرکت بیمه اشاره و اظهار کرد: حدود ۵۰ درصد از طلب بیمه ایران از این دو نهاد دریافت شده است، اما بنیاد شهید همچنان هزار میلیارد تومان بدهکاری به بیمه ایران دارد.
 
او همچنین درباره بیمه خودروهای صفر کیلومتر با بیان اینکه این قراردادها بیشتر با دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو است، اظهار کرد: ایران خودرو تعهداتش را به موقع پرداخت کرده است، اما سایپا از مهرماه سال جاری حق بیمه خود را پرداخت نکرده و حدود ۱,۵۰۰ میلیارد تومان به صنعت بیمه بدهی دارد.
کد مطلب: 65760| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ ۱۵:۲۱:۱۰| نسخه چاپی
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷  ,   February 20, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.