توزیع ۲۳۰هزار تن شکر در بازار/آغاز طرح ضربتی برخورد با گرانفروشی شکر

صنایع و بازرگانی - فرازنیوز :مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تعزیرات حکومتی از روز جمعه دهم اسفند ،طرح ضربتی برخورد با گرانفروشی شکر را اجرا و بازرسان این نهادها به فروشگاه ها، مغازه ها و کلیه مراکز عرضه سطح شهر مراجعه و بر قیمت عرضه این کالا نظارت خواهند کرد.
کد مطلب: 65888| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ ۱۶:۸:۱۰| نسخه چاپی
توزیع ۲۳۰هزار تن شکر در بازار/آغاز طرح ضربتی برخورد با گرانفروشی شکر

 

به گزارش "فرازنیوز"  یزدان سیف با بیان اینکه شکر نرخ مصوب دارد و این قیمت باید روی بسته بندی آن درج شده باشد، گفت: اگر بسته ای دارای قیمت نباشد یعنی قیمت روی آن پاک شده است.

 

معاون وزیرجهاد کشاورزی افزود:طی ۱۰ روز گذشته ۱۷۰ هزارتن شکر در کشور توزیع شده  و در مجموع از ۱۵ بهمن تاکنون ۲۳۰ هزارتن در بازار توزیع شده است.

 

وی گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و سازمان تعزیرات حکومتی طی روزهای جاری نسبت به اجرای طرح نظارت بر شبکه توزیع، مقابله با گرانفروشی و همچنین جلوگیری از عدم عرضه واحدها وارد عمل می شوند و بزودی نتایج آن در بازار خود را نشان می دهد.

 

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران تصریح کرد: شکر عرضه شده در خرده فروشی ها و همچنین شکر مورد نیاز صنوف و صنایع دارای قیمت مصوب سازمان حمایت است ضمن اینکه  فروش بالاتر از آن قیمت، گران فروشی محسوب می شود.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی  تصریح کرد: لازم است همه متقاضیان اعم از مردم، صنوف و صنایع برای مقابله با این اقدام غیرقانونی از طریق مراجع ذیربط اقدام کنند و سامانه ۱۲۴ به صورت شبانه روزی آماده دریافت شکایت مردمی است.

 

سیف افزود: به منظور تامین خط تولید کارخانجات و صنوف در شرایط پرمصرف اسفندماه، شکر مورد نیاز همه صنوف اعم از تولیدی و توزیعی نظیر فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف از طریق کارگروه های تنظیم بازار استانها به مقادیر فوق(بیش از ۲۳۰ هزارتن) تامین شده است.  

 

 سیف با بیان اینکه برای مصرف صنف و صنعت نیز از ۲۳ بهمن ماه در حال توزیع شکر هستیم، افزود: مصرف شکر در کشور ماهانه ۱۸۰ هزار تن است  ضمن اینکه از نیمه دوم بهمن ماه بیش از ۲۳۰ هزارتن شکر در بازار توزیع شده  و روزانه حدود ۵۷ هزارتن آن عملیاتی شده است.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:  شکر در فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های منتخب اصناف ۴۰۰ مرکز منتخب اصناف با قیمت هرکیلوگرم ۳۶۰۰  تا ۴۰۰۰ تومان عرضه می شود.

 

سیف گفت: قیمت مصوب شکر ۹۰۰ گرمی حداکثر ۴ هزارتومان و شکر یک کیلوگرمی ۴۲۰۰ تومان و فروش کالا با قیمتی بیش از این تخلف است و با گرانفروشان برخورد می شود.

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه توزیع شکر دولتی در بازار ادامه دارد، اضافه کرد: با گران فروشان این کالا برخورد شدید صورت می گیرد و ما از مردم می خواهیم گران فروشان را معرفی کنند.

 

به اندازه دو ماه شکر آماده عرضه داریم

 

سیف ادامه داد:  ما به اندازه دو ماه شکر سفید، آماده عرضه به بازار داریم.

 

وی با اشاره به تاخیر در برداشت نیشکر در خوزستان به دلیل بارندگی های اخیر، گفت: ما حدود ۵۵۰ هزارتن شکر در داخل زمین داریم اما به دلیل بارندگی برداشت آن به تاخیر افتاد. شاهد کمبود عرضه بوده ایم با این حال دولت بیش از ۲۳۰ هزارتن شکر را به بازار عرضه کرده است تا کمبود جبران شود.

 

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به شرایط سخت تامین ارز و اینکه صلاح نیست ارز صرف واردات شکر شود، گفت: واردات این کالا به کشور موجب تضعیف تولیدکنندگان و کارخانجات نیشکر خواهد شد ضمن اینکه ما نیازی به واردات نداریم.

کد مطلب: 65888| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ ۱۶:۸:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.