آمریکا فغانی را تحریم کرد

ایران - فرازنیوز: علیرضا فغانی و همکاران ایرانی اش در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا با لباسی با برند متفاوت با دیگر داوران حاضر در این تورنمنت قضاوت می‌کنند.
کد مطلب: 65953| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۲۰:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
آمریکا فغانی را تحریم کرد

به گزارش فرازنیوز، با فشار کمپانی نایکی، کمیته داوران کنفدراسیون فوتبال آسیا داوران ایرانی را از پوشیدن پیراهن و لباس‌های نایکی در مسابقات آسیایی محروم کرد. " براساس این گزارش داوران ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حق استفاده از لباس‌های برند نایکی را ندارند و به همین دلیل است که لباس دیگر داوران متفاوت از لباسی است که داوران ایرانی در این تورنمنت در سال ۲۰۱۹ پوشیده اند. از سال‌ها قبل که نایکی اسپانسر کنفدراسیون فوتبال آسیا است همه داورانی که در تورنمنت‌های این کنفدراسیون برگزار می‌شود لباس‌های این برند را می‌پوشیدند با این حال، تحریم‌ها که در زمان جام جهانی روسیه به ورزشکاران ایرانی رسیده بود حالا داوران ایرانی را نیز در بر گرفته است.

براساس این گزارش تا پیش از جام جهانی روسیه با وجود عدم امکان فعالیت شرکت‌های آمریکایی در ایران، این کمپانی منعی برای همکاری با ورزشکاران ایرانی نداشت، اما در دوران جام جهانی اعلام شد که این کمپانی قراردادش را سامان قدوس بازیکن تیم ملی ایران فسخ کرده است. قدوس که در آن زمان در لیگ سوئد بازی می‌کرد تنها بازیکن ایرانی بود که با قرارداد رسمی کفش‌های نایکی را می‌پوشید.

علیرضا فغانی داور سرشناس فوتبال ایران با تایید این موضوع می‌گوید: «بله ما به خاطر تحریم‌های آمریکا حق پوشیدن لباس‌های نایکی را نداریم. ما حتی در جام ملت‌های ۲۰۱۹ هم به همین دلیل لباس‌های آدیداس را پوشیدیدم.» این در حالی است که تنها داوران ایرانی بودند که در جام ملت‌ها و در لیگ قهرمانان از برندی به غیر از نایک استفاده می‌کنند. فغانی در ادامه می‌گوید: «این محدودیت فقط برای داوران ایرانی نیست و همه ورزشکاران ایرانی را در بر می‌گیرد.»

کد مطلب: 65953| زمان انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ ۲۰:۵۲:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.