شهردار منطقه یک:

خیابان "ج" با نام استاد جمشید مشایخی ماندگار می شود

شهرداری حمل و نقل - فرازنیوز :خیابان "ج" در شمال تهران با تصویب کمیته نامگذاری شهرداری منطقه یک به نام استاد جمشید مشایخی تغییر نام می دهد و ماندگار  می شود.
کد مطلب: 65996| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۱۹ ۱۱:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
خیابان
به گزارش "فرازنیوز"  سید حمید موسوی شهردار این منطقه با بیان خبر فوق اظهار داشت: استاد جمشید مشایخی کمال الملک سینمای ایران بود که شاگردان بسیاری را تربیت کرد و آثار فاخر و خاطرات ماندگاری را در عرصه سینما، تاتر و تلویزیون برای همه نسل ها به یادگار گذاشت .
وی افزود: این استاد ارجمند ساکن منطقه یک تهران بود و وجود ایشان چه در زمان حیات و چه پس از درگذشتشان  موهبتی هنری و فرهنگی برای ساکنان شمال تهران محسوب می شود بر همین اساس در کمیته نامگذاری شهرداری منطقه یک ، تغییر نام خیابان "ج" در محله محمودیه واقع در ناحیه 2 این منطقه ، به نام این هنرمند مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
 
شهردار منطقه یک گفت: باز تولید چهره ایشان در عرصه فرهنگ و هنر ایران اسلامی ، سالهای سال زمان نیاز دارد تا هنرمندی اینچنین با اخلاق،  مردمدار،  محبوب و استادی برجسته در قامت شهروندی مسئولیت پذیر به وجود بیاید ، امید است نامگذاری این خیابان به  نام ایشان آغازی برای کسانی باشد که در آینده علاقمند به ادامه راه ایشان در این عرصه هستند.
 
موسوی تصریح کرد: این تغییر نام در کمیته نامگذاری منطقه یک تصویب و با  رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر مذاکره و برای سیر بررسی به کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران این پیشنهاد ارسال شده تا پس از تصویب نهایی ، عملیات اجرایی آن انجام شود که امیدواریم سردیس این استاد نیز پس از نامگذاری در ابتدای خیابان استاد مشایخی نصب شود.
کد مطلب: 65996| زمان انتشار: ۱۳۹۸/۱/۱۹ ۱۱:۲۹:۱۰| نسخه چاپی
سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸  ,   April 23, 2019

آخرین مطالب

سرویس ها:
دسترسی سریع:
© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به فرازنیوز بوده و استفاده از مطالب تنها با ذکر نام منبع بلامانع می باشد.